2
Foto: sxc.hu |
Adopcje w Polsce
Foto: sxc.hu |
Dla każdego dziecka przebywającego w domu dziecka szuka się rodziny adopcyjnej w Polsce, by dziecko nie narażać na trudy adaptacyjne do nowego środowiska. Nie zawsze jest to możliwe. Dzieci kilku i kilkunastoletnie często nie mają szans na znalezienie nowego domu. Problem ze znalezieniem nowego domu mają też dzieci chore i upośledzone. Adopcja zagraniczna to nie zawsze adopcja do rodziny obcojęzycznej, to również adopcja do rodziny polskiej zamieszkałej za granicą. Adopcje zagraniczne stanowią średnio 10% wszystkich adopcji w Polsce, natomiast 7% adopcji zagranicznych to adopcje dokonywane przez Holendrów (co stanowi średnio 25 dzieci rocznie).
Adopcja do Holandii
Foto: sxc.hu |
Holendrzy nie ukrywają przed znajomymi, iż wychowują dziecko adoptowane. Z tego też powodu chętnie adoptują dzieci również spoza Europy - z Azji czy Afryki. Chętnie adoptują też całe rodzeństwa. Z Polski są adoptowane często dzieci chore, które potrzebują drogiego leczenia i rehabilitacji. Jest to dla nich czasem jedyna szansa na prawidłowy rozwój w rodzinie, a także na opiekę, której by w Polsce nie otrzymali.
Zagrożenia adopcyjne
Foto: sxc.hu |
Adopcja zagraniczna jest regulowana w polskim prawie rodzinnym i opiekuńczym oraz w konwencji międzynarodowej. W każdym przypadku sąd wyraża lub nie, zgodę na adopcję kierując się przede wszystkim dobrem dziecka, po wyczerpaniu innych możliwości znalezienia rodziny w Polsce. Przy adopcji zagranicznej istnieje niestety zagrożenie nielegalnego handlu dziećmi. Handel dziećmi to przede wszystkim nielegalne procedury adopcyjne, a także sprzedaż dzieci przez ich rodziców lub opiekunów. Ostatnio też słyszy się sprzeciw przeciw adopcji dzieci przez pary homoseksualne.
To może Cię zainteresować
25-06-2019 10:04
0
0
Zgłoś
25-06-2019 06:29
0
0
Zgłoś