Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
testek

Praca jako fotograf - Holandia

Czytali temat:
Art Art David Klussenbedrijf od86 (59 niezalogowanych)
138 Postów
od86
(od86)
Stary wyjadacz
Jakieś porady jak zacząć fotografować profesjonalnie?

Z doświadczeniem to tak średnio - fotografuję hobbystycznie od 10 lat. Znajomi czasem mnie proszą o zdjęcia, bo "ładnie wychodzą", ale nigdy nie podchodziłam do tego profesjonalnie. Rodzice zawsze mi powtarzali, że trzeba mieć "prawdziwy" zawód, więc skończyłam studia i pracuję w innym kierunku, ale to nie jest to.

Mam smykałkę do sztuki i manualnych rzeczy, ale patrzę na życie realistycznie i wiem, że trudno jest przebić się w tym zawodzie. Dlatego nie planuję zmieniać branży z dnia na dzień – myślę o tym raczej jako o długofalowym projekcie, na jakieś 10 lat. Najbardziej boję się zawiłości prawnych i tego, jak rozliczać się z tego typu działalności oraz czy w ogóle da się z tego utrzymać.

Myślałam, żeby zacząć od fotografii ślubnej - to nie wymaga studia, zdjęcia mogę obrabiać w domu, więc koszty są mniejsze. Ale zastanawiam się, jak to jest z miejscami na sesje – czy trzeba je wynajmować, np. jakieś zamki, czy można po prostu robić zdjęcia w plenerze?
Zgłoś wpis
155 Postów
Natalia Verka
(Netke)
Stary wyjadacz
Skoro robisz zdjęcia hobbystycznie od 10 lat, to pewnie coś już ogarniasz! Może załóż temat z fotkami na forum, zobaczymy, co potrafisz i wtedy łatwiej będzie ocenić, na czym stoisz. Sporo ludzi wrzuca swoje pierwsze zdjęcia, a nikt ich tutaj nie "hejtował" za brak doświadczenia
Zgłoś wpis


Bliżej nas