Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Czytali temat:
kadon (5987 niezalogowanych)

()
Początkujacy
MalutkaNiepokorna napisał:
Wracajac do tematu,artykul ciekawy i pokazujacy roznice miedzy Polakami a Holendrami w podejsciu do wielu spraw....I jak Francislaw zauwazyl,trafnie okresla panujace tu stosunki i podejscie do zycia
Pozdrawiam


Malutka jak ty opierasz swoj swiatopoglad na artykulach tego typu to brawo brawo. Mialas kiedys cos wspolnego z handlem??? To wszytsko ladnie wyglada w teorii w praktyce jest zupelnie inaczej. Zdziwilabys sie jak mozna zobaczyc obl8icze drugiego czlowieka. Pozdrawiam
Zgłoś wpis
1988 Postów

()
Latający Holender
Patboy, fajny artykulik!
Na Twoim miejscu nie przejmowałabym się komentarzem Petera. On zawsze walczy. Nieważne, jaki jest temat - Peter krzyczy, ciska piorunami i GRZECZNIE k*rwuje.
Cyt:
"napisze tak. nie wiem czy chcesz tu kogoś kurwa obrazić czy jak? czy dyskusja ma byc o artykule czy o jakims mutancie wklejajacym kurwa artykułu z 2004 roku nawet bez podania pieprzonego żrodła !!!"
i:
"wierz mi ze moj komentarz byl grzeczny".
No ale cóż, fan-club mu się rozrasta. Toppi - jak zawsze niezawodnie trafia w sedno.

Relacja pomiędzy kupcem i szlachcicem - trafiona. Nasze kompleksy i często nieumiejętność asymilacji utrudniają istnienie w innej, nowej kulturze.
Nie chodzi tu o wyparcie się swoich korzeni, ale zwyczajne dostosowanie się do warunków, co jest - moim zdaniem - niezmiernie ważne. Przecież ewolucja pokazała, że przystosować się do danego
środowiska potrafi nawet plankton, to co, Polak nie potrafi?!.
Inna sprawa, że nie zawsze chce.

Pozdrawiam.
Zgłoś wpis

()
Początkujacy
Mirekb215,wyciagasz jakies dziwne wnioski co do mojego swiatopogladu
Odnioslam sie do arytkulu,nie do rzeczywistosci.....Zdaje sobie sprawe,ze rzeczywistosc czesto bywa zupelnie inna...czesto wynikajaca z braku zrozumienia wlasnie takich podstawowych roznic ,wynikajacych z naszej czy holenderskiej mentalnosci.I uwierz,mnie juz nic nie zaskoczy w rzeczywistosci holenderskiej.Chociaz przyznam,ze nie jestem wstanie pojac pewnych rzeczy,ale nie zaskakuja mnie one.....
Pozdrawiam
Zgłoś wpis
475 Postów
Patboy !!!
(Patboy)
Latający Holender
Przepraszam bardzo
ale musze zareagowac bo duskusja zanim o zawartosci artukulu ,idzie o jakis glupotach bo jakimus panu cos sie niepodoba !!!
Bedzie po Holendersku bo mi poprostu lepiej.
Moet je horen peter_pan
Als dit artikel je niet bevalt, hoef je "m echt niet te lezen,bovendien net wat Malutka zegt,bron van dit artikel staat er wel degelijk in.
Dit is voornamelijk bedoeld voor mensen die hier net komen en niks van Nederland en Nederlanders weten!
Ik heb dit stuk al jaren in mijn bezit en ben van mening dat iedereen die hier komt dit gewoon moet weten ja.
Sommige Polen hier hebben geen enkel idee hoe wat en wanneer,ik kom ze dagelijks tegen en door dit soort sites komen ze dat toch te weten.Niet iedereen weet alles te vinden ,vandaar dus.
zeventien jaar lang woon ik nu hier en ik zou wel willen dat iemand toen zo iets aan mij zou vertellen!!
Ik zou daar een moord voor doen.
Daarnaast meld ik bij deze dat ik me door niemand niet, de regels laat lezen en zeker niet door een of een ander mafkees. Kun je soms niet hebben dat ik dit hier heb neergezet en niet jij?!
Ik maak het zelf uit hoe ik dit wil posten.
Ik zou zeggen doe je voordeel mee en zo niet …….DE Mazzel!
Zgłoś wpis

()
Początkujacy
ludzie dajcie spokoj -kurwa jest jaki jest ja tez nie jestem jego wielkim fanem
ale ma prawo miec gorszy dzien ogolnie jest troszke glupio madry ale spoko gosc !
Zgłoś wpis
1988 Postów

()
Latający Holender
Zo is het!
Patboy, ik deel jouw mening volledig!

De Mazzel.
Zgłoś wpis
475 Postów
Patboy !!!
(Patboy)
Latający Holender
Zgłoś wpis

()
Początkujacy
prosilbym abyscie pisali po polsku !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Zgłoś wpis
750 Postów
Latający Holender
Hej Tygrysie
Zgłoś wpis

()
Początkujacy
Blondyn napisał:
Hej Tygrysie


blondyn to do mnie ?
Zgłoś wpis


Bliżej nas