Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Montaż klimatyzacji - Holandia

Czytali temat:
Natalia Verka (20 niezalogowanych)
153 Posty
Natalia Verka
(Netke)
Stary wyjadacz
Pytanie dot. zakupu i montażu klimatyzacji lub samego montażu. Planuję założyć w mieszkaniu klimatyzację i zastanawiam się jakie byłoby najkorzystniejsze rozwiązanie. Kupno jednostki we własnym zakresie i zlecenie montażu firmie specjalizującej się w montażu? - w dobrej cenie mogę zakupić jednostkę, którą biorę pod uwagę. Pytanie tylko jaki może być orientacyjny koszt montażu? - montaż bardzo prosty. Jednostka na ścianie, agregat na balkonie, przewiert na wylot.
Czy jednak szukać firmy, która zrobi to kompleksowo? Wydaje mi się, że firmy, które robiły mi wstępne wyceny nieco naciągnęły rzeczywistość. Poza tym odpada mi korzystna opcja dot. finansowania.
Proszę o opinię jak robiliście to u siebie i ewentualnie jeśli ktoś ma wiedzę to jaki może być orientacyjny koszt samego montażu jednostki 3.5kW.
Zgłoś wpis
136 Postów
od86
(od86)
Stary wyjadacz
Każdy ma swój cennik, jeden liczy realnie wszystkie koszta, drugi zaniża ceny i nawet o tym nie wie bo jeszcze nie umie dobrze policzyć albo zaczął z dofinansowania i nie zna realnych kosztów.
Jeden wyceni 'uczciwie' a drugi narzuci 'kosmiczną ' marżę.
Warto pamiętać, że instalatorzy też mają wypracowane zniżki w hurtowniach, a dodatkowym plusem jest ułatwiona/przedłużona gwarancja.
Na pewno warto skorzystać ze sprawdzonych instalatorów.

Od siebie mogę polecić firmę z Rzeszowa klimatyzacja-rzeszow.pl/
Zgłoś wpis


Bliżej nas