Czesc,

z gory przepraszam za brak polskich znakow. Przechodzac do sedna, razem z mezem i dziecmi mieszkamy od kilku lat w Rijswijku i na brak znajomych nie narzekamy. Jedna rzecz, z powodu ktorej czasem troche narzekam, to brak POLSKICH przyjaciol, takich znajomych z ktorymi mozna by sie od czasu do czasu spotkac i cos zorganizowac i moc przy tym rozmawiac oczywiscie w jezyku polskim

Bede bardzo konkretna, poszukujemy ludzi, ktorzy beda chociaz odrobine podobni do nas, tzn.ludzi pozytywnie nastawionych do otoczenia, ludzi ambitnych, z fajnymi zawodami, znajacych jezyk holenderski. Nie mamy nic przeciwko osobom nie 'wpasowujacym sie' w powyzszy profil, jak to mowia zadna praca nie hanbi i kazdy ma swoja historie... niemniej jednak, jestesmy juz troche zmeczeni znajomosciami, ktore tak na prawde do niczego nie prowadza. Miewalam juz rozne kolezanki, jedank bardzo czesto konczylo sie na tym, ze nie bylo o czym porozmawiac, poniewaz mialysmy np inne podejscie do procesu integracji w tym kraju. Lubie mianowicie osoby, ktore pragna osiagnac wiecej, chca ciagle sie uczyc i zwyczajnie wierza we wlasne sily. Oprocz tego, nie interesuja nas spotkania, na ktorych spozywa sie duzo alkoholu czy tez pali papierosy.

Cos wiecej o nas ? Ja , jak dotad opiekuje sie dziecmi i utrzymuje mnie maz, co nie zmienia faktu, ze snuje juz konkretne plany zawodowe. A maz zajmuje sie komputerami, najogolniej rzecz ujmujac natomiast moja przeszlosc zawodowa w Polsce to - opieka zdrowotna.

Czasem troszke zazdroszcze ukrainskim znajomym, ktorzy to regularnie spotykaja sie w swoim gronie (zapoznanym przez internet) i po rosyjsku wspominaja jak to kiedys na Ukrainie... Tak w ogole, wszyscy wywodza sie z branzy IT albo sales import export. Fajnie sie zgrali.

Konczac swoj wywod, mam cicha nadzieje, ze znajda sie jednak w naszej okolicy jakies pozytywne osoby, najlepiej rodzinki z malymi dziecmi, chociaz to nie taka juz ogromna koniecznosc. Kto wie, byc moze od czasu do czasu uda sie zorganizowac jakies sympatyczne spotkanie na lonie natury, czy tez w mieszkaniu albo jakis basen, festyn czy tez wypad z dziecmi na jakies przedstawienie.

Moj email : annarijswijk@wp.pl

Pozdrawiam,
Anna