Czekolada działa także jako afrodyzjak!
Adobe Stock/licencja podstawowa
Smak wybitnej czekolady to dla niektórych najlepsze uczucie, jakiego można doświadczyć w życiu. Połączenie miazgi kakaowej, dobrej jakości tłuszczu i dużej ilości cukru może sprawić, że dzień staje się lepszy. Część ekspertów uważa, że najlepsze kakaowe przysmaki produkuje się w Belgii albo w Szwajcarii. Inni sądzą jednak, że najsmaczniejszą czekoladę produkuje się w Holandii, czyli państwie, który jest uznawany za ojczyznę tego rodzaju słodyczy. Poznaj Puccini Bomboni.
Ojczyzna czekolady
Niewielu ludzi zdaje sobie sprawę, że popularny przysmak, jakim jest czekolada, wynaleziono w Holandii. Ziarna kakaowca były znane na świecie już w czasach Majów i Azteków. Nikt jednak wtedy nie wiedział, że przy odpowiedniej obróbce, w połączeniu z cukrem i tłuszczem ziarna te mogą stworzyć smaczny deser. Ten pomysł przyszedł komuś do głowy dopiero w pierwszej połowie XIX wieku.
W 1828 roku Casparus van Houten z Amsterdamu postanowił sproszkować nasiona kakaowca, a kilka lat później jego syn wynalazł proces alkalizowania czekolady. Gdyby nie działania tej niderlandzkiej rodziny, dziś nie mielibyśmy tyle rodzajów kakaowej ambrozji w tym sławetnej Puccini Bomboni.
Rodzinny biznes
Firma produkująca znakomitej jakości czekoladę powstała w 1987 roku z inicjatywy Ans van Soelen i jej córki Sabine van Weldam. Początkowo kobiety otworzyły jeden punkt i zajmowały się również produkcją ciast i innych słodkich deserów. Z czasem postanowiły skupić się na tylko na kakaowych wyrobach.
Biznes rozwijał się przez lata i zaczął przyciągać coraz więcej klientów. Van Soelen i van Weldam otworzyły kolejny sklepik ze słodkimi wyrobami i mogły zacząć eksperymentować ze swoją recepturą. W końcu osiągnęły perfekcję, która została doceniona przez mieszkańców całego kraju, ale i osób z zagranicy.
Ich charakterystyczny sukces doprowadził do skupienia się na oferowaniu najlepszych czekolad w Amsterdamie i Holandii
~komunikat ze strony firmy.
Holenderska czekolada
Puccini Bomboni jest niezwykła pod wieloma względami, jednak najbardziej ceni się oczywiście jej doskonały smak. Receptura pralinek jest dość nietypowa, bo głównymi składnikami nie są cukier i masło, a czysta śmietana. Dzięki temu smak kakao jest maksymalnie wyrazisty, a według założycielek marki właśnie to jest najważniejsze w dobrej czekoladzie.
Kiedy jesz czekoladę, czujesz czekoladę. Najważniejsze jej cechy muszą być na pierwszym miejscu. Jeśli pierwszą i ostatnią rzeczą, którą czujesz, są tłuszcze i cukier zawarte w czekoladzie, to wydaje nam się, że brakuje ci najważniejszego szczegółu… niesamowitego kakao!
~opinia założycielek marki.
Osoby, które tylko po opisie zastanawiają się, jaki smak może mieć Puccini Bomboni, powinny wiedzieć, że czekolada jest produkowana w naprawdę wielu wariantach. Nierzadko mogą wydawać się one zaskakujące. Właścicielki zapewniają, że znajdziemy tam opcje ,,od pieprzu po mak i od herbaty po tymianek”. Dodaje się tylko naturalne składniki, które mają przede wszystkim podbić smak najważniejszego składnika: kakao.
Puccini Bomboni jest ceniona także przez pryzmat wizualny. Każda pralinka charakteryzuje się estetycznym, opracowanym do perfekcji kształtem. Robione ręcznie smakołyki wyglądają, jak małe dzieła sztuki. Czekolada działa zatem nie tylko na zmysł smaku, ale także wzroku.
Puccini Bomboni zachwyci podniebienia największych smakoszy.
Źródło: Flickr/Abby flat-coatFollow
Najlepsza czekolada świata?
Nie istnieje jeden, najważniejszy konkurs, który wybrałby najlepszą czekoladę świata. Ile smaków, tyle gustów. Wiadomo jednak, że Puccini Bomboni zawsze pojawia się w czołówce eksperckich rankingów. Zestawia się ją z takimi sławnymi firmami, jak Teuscher ze Szwajcarii czy Godiva Chocolatier z Belgii.
Turyści przyjeżdżający do Amsterdamu mają możliwość ocenienia jakości pralinek osobiście. Włodarze stolicy są tak dumni z posiadania wybitnego sklepu z czekoladą, że informację o nim podają na oficjalnej stronie miasta.
– To doskonały smakołyk, aby rozpieścić kogoś wyjątkowego lub zabrać do domu i rozpieścić siebie – piszą na stronie I amsterdam.