![Rijksmuseum i rowery](https://www.mojaniderlandia.pl/images/stories/images/rijkmuseum.jpg?resizeimage=w:20,r:1.77https://www.mojaniderlandia.pl/images/stories/images/rijkmuseum.jpg?resizeimage=w:20,r:1.77,t:c)
W czasie remontu zamknięta była także ścieżka dla pieszych i rowerów, która od samego powstania Rijksmuseum pozwala im skrócić drogę, prowadząc bezpośrednio przez budynek. Tunel biegnący przez muzeum, oddzielający galerie i spędzający przez to kuratorom sen z oczu, jest niezwykłym miejscem dla wszystkich miłośników spacerów i jazdy na rowerze.
Przy ponownym otwarciu budynku stanowił on kwestię sporną, a Rijks opowiadało się za jego całkowitym zamknięciem, argumentując, że obecność ścieżki rowerowej może stanowić zagrożenie dla wciąż rosnącej liczny zwiedzających.
W pewnym momencie padły także sugestie przeprowadzenia w Amsterdamie odpowiedniego referendum, jednak rada miejska ostatecznie sprzeciwiła się władzom muzeum i uznała, że tunel nadal będzie pełnił swoją pierwotną funkcję.
Ot, zagadka rozwiązana :)
z: telegraph.co.uk
z: telegraph.co.uk
![Gość](/components/com_comprofiler/plugin/language/polish/images/tnnophoto.jpg?resizeimage=w:50,h:50,t:c)
To może Cię zainteresować