„Byłem już w Nijmegen. W przyszłym tygodniu wybieram się do Uniwersytetu w Lejdzie i zamierzam porozmawiać z Amsterdamem. To naprawdę chodzi o najbardziej ruchliwe ośrodki. Ale uniwersytety w Groningen i Enschede już zapowiedziały, że są elastyczne. To naprawdę może pomóc w zatłoczonych pociągach.”
Van Boxtel spodziewa się wprowadzenia nowych planów zajęć wraz z początkiem nowego roku akademickiego w 2016 roku. Jeśli instytucje znajdujące się w Utrechcie wprowadzą zmiany w godzinach szczytu, może przynieść to zdecydowaną ulgę, ponieważ najwięcej zatłoczonych pociągów porusza się na trasie do tego miasta.
W Holandii z karty podróżnej OV korzysta około 650 000 studentów, a w przyszłym roku do tej liczby dołączy kolejne 90 000 uczniów szkół zawodowych. Marieke de Bakker, pracująca na Uniwersytecie w Utrechcie powiedziała, że uczelnia myśli o zachęcaniu studentów do podróżowania poza godzinami szczytu.
Pijke Dorrestein, komisarz związku studenckiego Vidius stwierdził jednak, że studenci nie są zadowoleni z proponowanych zmian i rozważają podjęcie działań. Dorrestein zwrócił uwagę na to, że wielu studentów niemal desperacko potrzebuje dodatkowych pieniędzy pochodzących z wieczornych pracy. Po ostatnich zmianach studenci nie otrzymują już takich dużych ilości pieniędzy jak wcześniej i „nie są oni tak elastyczni, jak się wydaje” powiedział gazecie AD komisarz.
z: dutchnews.nl
To może Cię zainteresować