1
Wyjeżdżając do pracy w Holandii, myślimy, że nam się to nie przydarzy, a co jeśli mimo naszych wnikliwych wywiadów na forach przeprowadzonych z ludźmi pracującymi dla agencji, z której oferty chcemy skorzystać okaże się, że trafiliśmy do tej nieszczęśliwej grupy, która musi radzić sobie z wyzyskiem ze strony pracodawcy?!
Otóż nie pozostaje nam nic innego, jak walczyć o swoje prawa. Nigdy nie jest to łatwe, jesteś przecież w obcym kraju, nie znasz języka. Pamiętaj, jednak, że łatwiej jest znaleźć to czego szukasz, jeśli wiesz gdzie szukać.
Oto kilka wskazówek, które mogą być pomocne w sytuacji awaryjnej:
1.Pomoc otrzymasz w CoMensha (http://www.comensha.nl/ ). Jest to niezależna fundacja, która udzieli Ci wskazówek dotyczących tego jak i gdzie złożyć doniesienie. Niestety na chwilę obecna pisać i dzwonić można do nich w języku holenderskim i angielskim. Jednak pamiętaj, że nie jesteś pierwszą i niestety nie ostatnią osobą borykającą się z podobnym problemem i na pewno ktoś będzie w stanie pomóc Ci obejść barierę językową. Wszystkie informacje, jakie przekażesz tej fundacji są traktowane jako poufne. Dane kontaktowe: E-mail: info@comensha.nl lub telefon: 033448 11 86 (pn. - pt. w godz. 9.00 - 17.00).
Zgłoś się po swoje 9 359 zł!
2.Pomoc oferuje również Rząd Holenderski, który ma już dość nieuczciwych agencji pracy, które wyzyskują i oszukują pracowników. Niektóre informacje na ich stronie internetowej są już dostępne w języku polskim. Nie zwlekaj, zgłoś nieuczciwą firmę czy agencję poprzez wniosek:
Opis inicjatywy ministerstwa znajdziecie na stronie Inspekcji SZW:http://www.sncu.nl/pl/wspolpraca/sektor-publiczny/inspekcja-pracy-inspectie-szw
To może Cię zainteresować