Linie lotnicze opublikowały nowy harmonogram.
AdobeStock/licencja podstawowa
Polacy mieszkający za granicą muszą wybrać najwygodniejszy środek transportu, który pozwoli im podróżować do ojczyzny. W przypadku migrantów mieszkających w Holandii większość decyduje się na samolot, a przewoźnik, który oferuje loty w atrakcyjnych cenach na tej trasie to m.in Wizz Air. Teraz firma opublikowała nowy rozkład rejsów na okres jesienno–zimowy, i okazuje się, że w harmonogramie zajdą poważne zmiany.
Nowy plan
Na przełomie sierpnia i września Wizz Air opublikował listę zmian, które zajdą w harmonogramie rejsów w sezonie jesienno-zimowym. Okazuje się, że Polacy pracujący w Holandii będą mogli skorzystać z mniejszej liczby lotów. Zredukowano rejsy skomunikowane z Eindhoven, a także trzema polskimi miejscowościami.
Wizz Air obsługuje loty z aż 12 lotnisk w Polsce. W przypadku Holandii dotyczy to tylko miasta w Brabancji Północnej.
Loty, które w najbliższym czasie zostaną zredukowane, dotyczą Gdańska, Katowic oraz Wrocławia. Rejsy na trasie z nadbałtyckim miastem zostaną zmniejszone z 7 do 5 tygodniowo (z wyjątkiem okresu od 5 grudnia do 8 stycznia). Podobnie w przypadku lotów na trasie z Katowicami (zmiana z 7 na 6) i Wrocławiem ( 3 do 2 tygodniowo, z wyłączeniem okresu od 6 grudnia do 8 stycznia).
Zmiany w harmonogramie
Większość zmian w harmonogramie, który opublikował Wizz Air, dotyczy zwiększenia liczby rejsów. Dodano loty do Kopenhagi, Ålesund czy Werony i Turynu. Inaczej wydarzyło się w przypadku połączeń na trasie Polska-Holandia. Nie jest do końca jasne, jaki jest powód tego działania. Być może podróżni przemieszczający się na tej trasie częściej korzystali z usług innego przewoźnika m.in. konkurencyjnej firmy Ryanair.
Według portalu Fly4Free Wizz Air musi dokonać przeglądu silników Pratt & Whitney i być może z tego powodu przewoźnik zdecydował się uziemić część rzadziej wybieranych lotów.
Podróż do Polski
Polacy, którzy mieszkają w Holandii i od czasu do czasu podróżują do Polski, korzystają najczęściej z tanich połączeń lotniczych. Nierzadko bilety do kraju biało-czerwonych można zakupić w bardzo atrakcyjnych cenach (od około 200 złotych).
Screenshot cen biletów.
Źródło: Kiwi.com.
Alternatywą są przejazdy autokarem (m.in. Flixbus), a także podróż samochodem. Koszt paliwa w przypadku przejazdu z Amsterdamu do Warszawy to obecnie 500-600 zł w jedną stronę. Portale, które umożliwiają znalezienie bezpiecznej trasy to m.in.: HERE WeGo, rijkswaterstaat.nl, viamichelin.