FvD chce wyjścia Niderlandów z UE.
Adobe Stock/licencja podstawowa
Partia Forum na rzecz Demokracji (FvD) przedstawiła program polityczny, który zamierza wykorzystać w przyszłych wyborach parlamentarnych w kraju tulipanów. Według konserwatywnej partii kluczem do sukcesu państwa jest opuszczenie Unii Europejskiej i całkowite zakończenie lockdownu.
Opuszczenie UE
FvD od początku swojego założenia przejawiała eurosceptyczne poglądy. Teraz jednak postulat wyjścia z UE wydaje się dla nich ważniejszy niż dotąd.
Wszyscy chcą mniej więcej tego samego: więcej imigrantów, więcej pieniędzy na plany klimatyczne i więcej Brukseli. My przedstawiamy alternatywę.
Zdaniem przedstawicieli konserwatywnej partii opuszczenie organizacji przyniesie same korzyści Niderlandom. Kraj, który jest dość majętny, nie potrzebuje sojuszu z innymi państwami kontynentu.
Na siódmym miejscu listy kandydatów partii znajduje się Frek Jansen, związany wcześniej z młodzieżową gałęzią ugrupowania. Kilka lat temu młodzieżówce FvD zarzucano sympatię do nazistowskich ideologii i skrajnej prawicy.
Koniec z lockdownem
Przedstawiciele FvD zachęcają do głosowania na nich także poprzez postulat całkowitego zniesienia lockdownu w Niderlandach. Ich zdaniem kraj musi wrócić do normalności i zacząć funkcjonować tak jak przed pandemią koronawirusa. Decyzje o likwidacji obostrzeń mają zostać podjęte w drodze referendum.
FvD chce stworzyć ,,narodowe centrum pandemii”, które zapobiegnie rozwojom innych chorób w przyszłości.
Zdaniem specjalistów obietnice partii dot. koronawirusa mogą wydawać się kuszące, jednak nie mają realnego przełożenia na rzeczywistość. Aby uniknąć rozwoju choroby, należy ograniczyć gospodarkę. Wielu uważa też, że nawet aktualny rząd zdecydował się na radykalne kroki zdecydowanie za późno.
Postulaty partii
Już w marcu przyszłego roku zorganizowane zostaną wybory parlamentarne w kraju tulipanów. Z tego powodu coraz więcej partii publikuje swoje programy i szuka nowych zwolenników.
Prócz FvD swój program podały także partia SGP i ugrupowanie 50PLUS.
Pierwsze ugrupowanie w swoich postulatach zawarło między innymi znalezienie alternatywnej waluty dla EURO. Z kolei 50PLUS opowiada się za podwyższeniem płacy minimalnej, ale jednocześnie opowiada się za obniżeniem wieku emerytalnego.