Niderlandzkie media komentują sytuację w Polsce: „przeszła kontrowersyjna ustawa medialna”
12 sierpnia sejm RP przyjął nowelizację ustawy medialnej. Adobe Stock/licencja podstawowa
Komentarz z Niderlandów
Swoje 3 grosze do tematu dorzucili także Niderlandczycy, którzy w informacjach prasowych starali się być bezstronni, ale mimo to mówili o „kontrowersyjnej ustawie” i „ograniczeniu wolności mediów”.
Przeszła kontrowersyjna ustawa medialna, krytyczny kanał telewizyjny może stracić licencję
Wszystkie oczy z UE po raz kolejny zwrócone są na Polskę. Dziś w polskim parlamencie dyskutuje się o ustawie medialnej, którą partia rządząca chce zmienić
Media o mediach
Tysiące Polaków protestowało we wtorek w kilkudziesięciu miastach przeciwko nowelizacji ustawy, która według rządu ma zapobiegać wpływom zagranicznym za pośrednictwem mediów.
Wcześniejsze odroczenie było postrzegane jako kompromitacja dla PiS, która nie była w stanie zapewnić większości parlamentarnej. Polska koalicja rządząca już we wtorek rozpadła się w wyniku głosowania nad ustawą ograniczającą duże inwestycje zagraniczne w polskie media spoza Europy
Nowelizacja ustawy medialnej
Zmiany w ustawie polegają na ograniczeniu przyznawania koncesji dla mediów z udziałem kapitału zagranicznego. W praktyce oznacza to, że projekt uderzy w stację TVN24, która należy do kapitału z USA i działa w ramach spółki Polish Television Holding.
Teraz nowelizacja trafi do senatu, gdzie może zostać odrzucona i ponownie trafi do sejmu.
To może Cię zainteresować