Mieszkańcy Hagi posiadali setki sztuk nielegalnej broni. Oddali wszystko w ręce policji
Policja w Hadze zbierała nielegalną broń. Flickr.com/Creative Commons Attribution 2.0 Generic (CC BY 2.0)/Jos @ FPS-Groningen
Oddanie broni
W przypadku chęci oddania broni palnej policjanci odbierali ją w bezpieczny sposób, z domu posiadacza. Procedura nie była zatem anonimowa, ale oddający nadal nie był pociągany do żadnej odpowiedzialności.
Ilość otrzymanej broni przekroczyła nasze oczekiwania
Sukces akcji
W związku z tym, że wydarzenie miało charakter anonimowy, to funkcjonariusze nie mogą określić, w jakim wieku były osoby, które najczęściej decydowały się na oddanie broni. Policjanci podejrzewają jednak, że były to raczej osoby w średnim lub starszym wieku. Świadomość zagrożenia wynikającego z posiadania broni jest niska w przypadku młodych ludzi. Według funkcjonariuszy młodzi obywatele nie pojmują, jak wiele może się wydarzyć, gdy w ich domu znajduje się niebezpieczny przedmiot.
Mamy nadzieję, że dzięki tej kampanii i dbałości o nią w mediach i mediach społecznościowych mogliśmy również przyczynić się do zwiększenia świadomości wśród młodych ludzi. Oni też muszą zdać sobie sprawę, że wychodzenie na ulicę z bronią nie jest normalne
Pozostałe kampanie
W Rotterdamie policja podała, że w wyniku akcji zwrócono 250 rodzajów broni. Podobnie jak kilka dni temu w Hadze mieszkańcy oddawali najczęściej noże i pistolety.
To może Cię zainteresować